Teknoloji

Türkiye’deki İlk Tesla Teslimatları İçin Tarih Belli Oldu!

4 Nisan’da resmi olarak Türkiye’ye giriş yapan Tesla, ilk siparişlerini almaya başladı. Ülkemizde satışa sunulan ilk Tesla otomobil Model YTeslimatların Mayıs ayında başlayacağı açıklandı.

Pek çok Tesla alıcısı teslimat haberini beklerken bugün Tesla’nın beklenmedik bir ilgiyle karşılaştığı ortaya çıktı. Gazeteci Emre Özpeynirci, Tesla’nın 1000 sipariş hedefliyoruzAncak 10 binden fazla siparişle karşılaştığını paylaştı.

Teslimatlar Mayıs ayının ikinci haftasında başlar:

Tesla Model Y siparişi verenlerin merakla beklediği teslimat başlangıç ​​tarihi de belli oldu. Model Y teslimatları Mayıs ayının ikinci haftasında başlayacak.ilan edildi.

Özpeynirci’nin verdiği detaylara göre Tesla da bu talebi karşılamak için haziran ayında teslimatları hızlandırma kararı aldı. yapılan siparişlerin Yüzde 90’ı yıl sonuna kadar teslim edilecekhedef alındığı söylendi.

Tesla da talep üzerine kadrosunu artırıyor:

Özpeynirci’nin paylaştığı diğer detaylara göre Tesla, artan taleple birlikte çalışan sayısını 2 kattan fazla artırmaya başladı. Teslimat noktası için mevcut Akasya AVM planından vazgeçilerek İstanbul Anadolu yakasında farklı bir konum seçildiği de belirtildi.

Son olarak Tesla’nın Merter’deki hizmet noktasının haziran ayında aktif hale geleceği paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu