Ekonomi

Suudi Arabistan, Tunus’a 500 milyon dolarlık mali destek sağlayacak

TUNUS, 21 Temmuz (Xinhua) — Suudi Arabistan, Tunus devlet bütçesine 500 milyon ABD Doları tutarında finansman sağlamak için Tunus ile anlaşmalar imzaladı.

Anlaşmalar, Perşembe günü Tunus Başbakanı Necla Buden Ramazan liderliğinde Tunus Maliye Bakanı Siham Nemsiyye ve Suudi mevkidaşı Muhammed bin Abdullah Al-Cudan tarafından başkent Tunus’taki hükümet binasında imzalandı.

Anlaşmaya göre Suudi Arabistan, Tunus ekonomisine esas olarak 400 milyon dolar düşük faizli kredi ve 100 milyon dolar hibe sağlayacak.

Suudi Arabistan’ın Tunus Büyükelçisi Abdulaziz bin Ali Al-Sakr imza töreninin ortasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu anlaşmalar, Tunus ekonomisinin içinde bulunduğu krizden çıkmasına destek olmayı amaçlıyor.”

Nemsiyya, anlaşmaların “iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve uzun vadeli işbirliğinin güçlendirilmesi” amacıyla imzalandığını söyledi.

Suudi bakan ise bu anlaşmaların iki ülke arasındaki ilişkilerin sağlamlığını gösterdiğini ve Suudi Arabistan’ın Tunus ekonomisini canlandırma çabalarının kanıtı olduğunu belirtti.

burhaniyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu