Haber

Kayseri’den ‘yeşil’ seferberlik

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve Ulusal Ağaçlandırma Günü olarak kutlanan 11 Kasım’da, Büyükşehir Belediyesi de 5 bin ağaç dikimi yaparak takviye verecek. 11.11.22 tarihinde saat 11.00’de, Gesi Mesire Alanı doğusunda 5 bin ağaç dikimi yapacak Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı grupları, sonbaharda, ilkbahara ve kentin orman varlığına yatırım yapacak.

BÜYÜKŞEHİR, VALİLİK AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNDE DE YER ALACAK

Gesi Mesire Alanı doğusunda gerçekleştirilen ve Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye çalışanının hazır bulunacağı ağaçlandırma etkinliğinde, Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı çalışanı, birebir gün içerisinde Valilik tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliğine de iştirak sağlayarak vazife alacak.

FAALİYETLERLE MİLYONLARCA ÇİÇEK VE ON BİNLERCE AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞACAK

Yapılan ve yapılacak olan ağaçlandırma ile çiçek ekimi faaliyetlerinde daha yeşil ve pak bir Kayseri hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılı sonbaharında ağaçlandırma ve çiçeklendirme aktiflikleri ile adeta kente nefes oluyor.

Bu kapsamda 2022 yılı sonbaharında 26 Ekim 2022’de Sivas Yolu Kayseri Vilayet Göç Yönetimi önüne bin 100 ağaç dikimi yapan Büyükşehir Belediyesi, 11 Kasım 2022’de Gesi Ağaçlandırma alanına 5 bin ağaç, 24 Kasım 2022’de ise Sarımsaklı barajı ağaçlandırma alanına 5 bin ağaç, Yeşilhisar Millet Bahçesi ve etrafındaki yamaçlara 5 bin ağaç, Erkilet Hıdırellez etrafı yamaçlarına 5 bin ağaç, yeni raylı sistem çizgilerine 400 bin çit bitkisi, yeni bulvarlara 5 bin ağaç, 2 milyon mevsimlik çiçek, 1 milyon lale ve sümbül, 50 bin süs bitkisi ve 100 bin metrekare çim alan imali gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu