Haber

Ali Babacan oyunu Ankara’da kullandı

Babacan oyunu Ankara’da kullandı: Bugün bizim bayramımız

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan oyunu eşiyle birlikte Ankara Çankaya’da oynadı. Babacan, “Bugün bizim bayramımız. Milli iradenin tecelli ettiği, halkımızın açıktan açığa egemenliğini ilan ettiği bir gündür.”

Babacan ve eşi İdeal Zeynep Babacan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını Çankaya’nın Türkiye Emlak Bankası Ortaokulunda kullandı. Babacan çifti bir süre bekledikten sonra 4572 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Ali Babacan, seçimlere katılımın yoğun olduğunu belirterek, “Bugün burada mahalle muhtarımızla görüştük. Hiçbir seçimin erken saatlerinde bu kadar sıra olmadığını söyledi. Sabah 08.00’den itibaren yoğun katılım, okul yetkilileri de bunu doğruladı. Elbette seçimler demokrasinin bayramıdır. Bugün bizim bayramımız. “Milli iradenin tecelli ettiği, halkımızın egemenliğini açıkça ilan ettiği bir gün. Demokrasi seçimden seçime bir mekanizma değil, iki seçim arasında istişare ile sürekli çalışması gereken bir yönetim sistemidir.” haberler. Doğru bilgilendirme sonucunda oluşacak milli iradeden daha değerli bir şey yoktur. Bu seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler tüm dünyada demokrasi özlemi duyan herkes için de hayırlı olsun. İnşallah sonuç verir.” Ancak saat 21.00’den sonra CHP Genel Merkezi’nde cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu ve liderlerimizle takibimizi yapacağız.”

Babacan ve eşi daha sonra seçmenlerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu